Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat aneius.

NOVINKA! Príspevok na športovú činnosť dieťaťa bez zbytočnej administratívy!

S účinnosťou od 1. januára 2020 pribúda v Zákonníku práce nový nástroj, podľa ktorého môže  zamestnávateľ  poskytnúť zamestnancovi príspevok na športovú činnosť dieťaťa. Na tento príspevok nie je právny nárok, zamestnávateľ ho poskytne dobrovoľne na základe žiadosti zamestnanca. Výhodou príspevku je fakt, že po splnení podmienok je oslobodený od dane a odvodov.

Základné informácie o príspevku

Kto môže o príspevok požiadať? 

Zamestnanec, ktorého pracovný pomer trvá nepretržite najmenej 24 mesiacov ako i samostatne zárobkovo činné osoby.

Aká bude výška príspevku?

Zamestnávateľ môže zamestnancovi na športovú činnosť dieťaťa prispieť vo výške 55 % vynaložených nákladov, najviac však v sume 275 eur

Aké podmienky musí splniť dieťa?

Musí ísť o dieťa, ktoré:

  • dovŕšilo najviac 18 rokov veku v kalendárnom roku, za ktorý zamestnanec žiada o príspevok na športovú činnosť dieťaťa
  • príslušnosť k športovej organizácii po dobu najmenej 6 mesiacov
  • trvalý pobyt alebo obdobný pobyt na území Slovenskej republiky

Akým spôsobom požiadať zamestnávateľa o príspevok?

Zamestnanec musí zamestnávateľa o príspevok požiadaťpredložiť mu účtovné doklady vydané športovou organizáciou zapísanou v registri právnických osôb v športe. Súčasťou týchto účtovných dokladov musí byť meno a priezvisko dieťaťa zamestnanca, ktoré vykonáva športovú činnosť, a obdobie, na ktoré sa vzťahuje tento doklad. Splnenie podmienok na poskytnutie príspevku na športovú činnosť dieťaťa posudzuje zamestnávateľ. V prípade splnenia podmienok zamestnávateľ zamestnancovi poskytne príspevok na športovú činnosť dieťaťa po predložení dokladu v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Dokladovanie podľa tohto zákona môže spôsobiť zvýšenú administratívnu záťaž pre športové organizácie. Pre kluby, ktoré využívajú systém na správu členských poplatkov PaySy, takáto záťaž odpadne. Keďže v PaySy sú všetky potrebné údaje, zamestnanec/rodič si bude môcť sám vygenerovať všetky doklady bez toho aby o ne žiadal klub. Doslova na 1 klik.

Ak ešte systém PaySy nevyužívate a chcete odbúrať zbytočnú administratívu kontaktujte nás. Okrem toho, že vyriešite dokladovanie príspevku na šport sa pripojíte k desiatkam klubov zo Slovenska a Čiech, ktorý oceňujú zníženie administratívy, zlepšenie úspešnosti výberu členských poplatkovefektívnu komunikáciu s členmi/zákonnými zástupcami.

Vyskúšajte Paysy na 30 dní zadarmo

Registrovať

Vyskúšajte Paysy na 30 dní zadarmo

Registrovať